logo

Get Adobe Flash player

Nasi Partnerzy

Starachowicki.eu - Informacje

Jakie profity daje karta parkingowa?

- Urząd Miasta w Starachowicach pobiera opłaty za parking koło targowicy od inwalidy posiadającego kartę parkingową. Czy to wynik pazerności urzędu, czy jest to zgodne z prawem? - pyta nasz Czytelnik.

Wydawaniem karty parkingowej zajmuje się Wydział Komunikacji i Dróg starostwa powiatowego. Wystarczy złożyć wniosek, który jest dostępny w wydziale, orzeczenie o niepełnosprawności, zdjęcie oraz wnieść opłatę w wysokości 25 zł. Musimy pamiętać, że karta parkingowa to nie to samo co emblemat inwalidzki. Powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu w taki sposób, by możliwe było jej odczytanie. Ale to nie powiat decyduje o tym, który parking będzie darmowy dla osoby posiadającej kartę parkingową.

Pewne jest, że osoby, które posiadają takie karty mogą nie stosować się do kilku znaków zakazu, min: zakaz ruchu w obu kierunkach, zakaz wjazdu pojazdów silnikowych, z wyjątkiem motocykli jednośladowych, zakaz wjazdu autobusów, zakaz wjazdu motocykli, zakaz wjazdu motorowerów, zakaz postoju, zakaz postoju w dni nieparzyste, zakaz postoju w dni parzyste, strefa ograniczonego postoju. 

Okazuje się, że karta parkingowa w Starachowicach nie zwalnia z opłaty za parking.

- Opłata w wysokości 2 zł brutto (z podatkiem VAT) za korzystanie z parkingu przy targowisku miejskim dotyczy bez wyjątku, wszystkich tych, którzy parkują na nim swe pojazdy, w dni targowe (wtorki, czwartki i soboty) od 6 do 14 - informuje Piotr Ambroszczyk z UM.  Zasady korzystania z parkingu reguluje uchwała Rady Miejskiej z 30 sierpnia 2013 roku.

olo

Logowanie
RejestracjaGet Adobe Flash player

Filmy

External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Zarejestruj się

LOG IN

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj