logo

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Nasi Partnerzy

Starachowicki.eu - Informacje

Jakie profity daje karta parkingowa?

- Urząd Miasta w Starachowicach pobiera opłaty za parking koło targowicy od inwalidy posiadającego kartę parkingową. Czy to wynik pazerności urzędu, czy jest to zgodne z prawem? - pyta nasz Czytelnik.

Wydawaniem karty parkingowej zajmuje się Wydział Komunikacji i Dróg starostwa powiatowego. Wystarczy złożyć wniosek, który jest dostępny w wydziale, orzeczenie o niepełnosprawności, zdjęcie oraz wnieść opłatę w wysokości 25 zł. Musimy pamiętać, że karta parkingowa to nie to samo co emblemat inwalidzki. Powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu w taki sposób, by możliwe było jej odczytanie. Ale to nie powiat decyduje o tym, który parking będzie darmowy dla osoby posiadającej kartę parkingową.

Pewne jest, że osoby, które posiadają takie karty mogą nie stosować się do kilku znaków zakazu, min: zakaz ruchu w obu kierunkach, zakaz wjazdu pojazdów silnikowych, z wyjątkiem motocykli jednośladowych, zakaz wjazdu autobusów, zakaz wjazdu motocykli, zakaz wjazdu motorowerów, zakaz postoju, zakaz postoju w dni nieparzyste, zakaz postoju w dni parzyste, strefa ograniczonego postoju. 

Okazuje się, że karta parkingowa w Starachowicach nie zwalnia z opłaty za parking.

- Opłata w wysokości 2 zł brutto (z podatkiem VAT) za korzystanie z parkingu przy targowisku miejskim dotyczy bez wyjątku, wszystkich tych, którzy parkują na nim swe pojazdy, w dni targowe (wtorki, czwartki i soboty) od 6 do 14 - informuje Piotr Ambroszczyk z UM.  Zasady korzystania z parkingu reguluje uchwała Rady Miejskiej z 30 sierpnia 2013 roku.

olo

Logowanie
Rejestracjafacebook

Filmy

External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Zarejestruj się

LOG IN

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj