logo

Get Adobe Flash player

Nasi Partnerzy

Starachowicki.eu - Informacje

Seria podpaleń na os. Bugaj

Strażacy aż 4 razy gasili pożar budynku przy ul. BugajStrażacy aż 4 razy gasili pożar budynku przy ul. BugajCzterokrotnie w minionym tygodniu strażacy wyjeżdżali do pożaru tego samego budynku przy ul. Bugaj! W mieszkaniu nie było nikogo, ale niemal pewne jest, że ogień nie pojawiał się przypadkiem. Kto i dlaczego próbował spalić dobytek życia kobiety?


Pierwsze zgłoszenie strażacy otrzymali w poniedziałek, ok. godz. 22. Kilka godzin później musieli interweniować ponownie. W nocy z czwartku na piątek (godz. 4.36) i z piątku na sobotę (godz. 4.20) mieli pełne ręce roboty.

Kiedy pojawili się na miejscu, stwierdzili, pali się dach drewnianego budynku krytego papą. Budynek składał się z trzech szeregowo połączonych części, dwie opuszczone i jedną zamieszkałą. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu czterech prądów wody na dach i do wnętrza budynku. Za pomocą kamery termowizyjnej przeszukano budynek pod kątem przebywania w nim osób postronnych.

Po ugaszeniu pożaru dokonano częściowej rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji dachu. W działaniach trwających cztery godziny brało udział pięć zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Starachowic i OSP oś. Michałów, ogółem  17 strażaków.

Postępowanie w tej sprawie wszczęła policja. Ostatni z pożarów okazał się najbardziej dotkliwy w skutkach. Budynek nadaje się tylko do rozbiórki, ale o tym czy tak się stanie, zadecyduje nadzór budowlany.

R.R.

Logowanie
RejestracjaGet Adobe Flash player

Filmy

External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Zarejestruj się

LOG IN

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj