logo

Get Adobe Flash player

Nasi Partnerzy

Starachowicki.eu - Informacje

Zapomniana droga 42?

O aktualnym stanie prac nad drogą krajową nr 42 poinformował Krzysztof Strzelczyk, zastępca dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Kielcach. W odróżnieniu od obwodnicy Wąchocka, na realizację której są spore szanse, przejście przez Starachowice coraz bardziej oddala się...  

- Jeśli chodzi o Wąchock, to zaawansowanie prac jest tak daleko posunięte, że jest to w mojej ocenie perspektywa dwóch lat a nie jakiejś bardzo odległej przyszłości.Nie leży to jednak w naszej gestii, ale ministra. Wąchock jest w nieco innej sytuacji niż Starachowice. Zamknięty został temat odszkodowań, wywłaszczeń. Jest linia przebiegu, wycięty las pod Skarżyskiem. Oprócz decyzji środowiskowych, jest koncepcja budowlana (projekt). Brakuje tzw. kropki nad "i".

Kiedy droga zostanie wpisana na listę do realizacji? Na razie trudno powiedzieć. Zależy to też od perspektyw finansowania z Unii Europejskiej na lata 2014-20. Jeśli chodzi o Starachowice to znajdują się one na liście nr 2 pod pozycją nr 50. Żadna z inwestycji z tej listy nie jest realizowana. W trakcie realizacji jest lista pierwsza. Nie chcę przenosić odpowiedzialności za niewykonanie tego zadania na protesty ze strony mieszkańców. To nasze zadanie i to my ponosimy odpowiedzialność. Niezależnie od protestów, byłoby to wstrzymane - podsumował K. Strzelczyk.   

ewan

Logowanie
RejestracjaGet Adobe Flash player

Filmy

External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Zarejestruj się

LOG IN

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj