Get Adobe Flash player

Biegun ciepła z The Postman i Bajerantami


Bajeranci zaśpiewają i zagrają na finał o godzinie 20.30.Bajeranci zaśpiewają i zagrają na finał o godzinie 20.30.Po raz drugi festyn z okazji święta Stąporkowa będzie przebiegał pod hasłem "Biegun ciepła". Po raz pierwszy zostanie on połączony z obchodami Święta Wojska Polskiego. Na finał zagra góralska kapela Bajeranci. Wszystko będzie dziać się w amfiteatrze.


Impreza rozpocznie się o godzinie 15. Jako pierwsi wystąpią wykonawcy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stąporkowie m.in. Echo Niekłańskie, Formacja Taneczna Rebels oraz zespół Romano i kabaret Grom. Oficjalna część związana z obchodami Święta Wojska Polskiego wystartuje o godzinie 16. Do Stąporkowa na wspólne świętowanie przyjadą delegacje z poszczególnych kół Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego województwa świętokrzyskiego. Nie zabraknie odczytania wojskowych nominacji. Tę część uświetni koncert Orkiestry Wojskowej  z Żytna. Na placu wokół amfiteatru będzie można odwiedzić militarne miasteczko, za organizację którego będzie odpowiadać Stowarzyszenie Rudy z Komaszyc oraz Muzeum Orła Białego ze Skarżyska Kamiennej.

Kamila i Funplugged

Później już scena należeć będzie do artystów. O 17.30 w towarzystwie akordeonisty Pawła Gierczyńskiego zaśpiewa Kamila Musiał. Pół godziny później będzie można posłuchać stąporkowskiej grupy Progresya. O godzinie 18.30 rozpocznie się koncert projektu Funplugged, w którym koneccy muzycy znani m.in. z grup Red Bridge i Sabotage zaprezentują akustycznej wersje największych polskich i zagranicznych rockowych coverów.

Przeboje The Beatles i góralskie nuty

Później już stąporkowską publiczność bawić będą grupy znane szerszej publiczności. Jako pierwsi o 19.30 wystąpią muzycy z grupy The Postman, najbardziej znani jako wykonawcy przebojów legendarnej grupy The Beatels. Zespół ma na swoim koncie koncerty w m.in. w czasie trasy Lata z radiem oraz ubiegłorocznym Top of the Top Sopot Festival. Na zakończenie koncert kapeli Bajeranci. Będzie więc okazja do potańczenia i pośpiewania w góralskich rytmach. Grupa nagrała dwie płyty "Oj tam, oj tam" oraz "Hej to znowu my".

Dla dzieci i dorosłych

W czasie całej imprezy obok amfiteatru stanie strefa cateringowa. Nie zabraknie oczywiście parku zabaw dla dzieci. Najmłodsi będą mogli m.in. skorzystać z atrakcji ostatnich miesięcy czyli wodnych kul poruszających się po wielkim basenie. Organizatorami imprezy są stąporkowski magistrat i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Patronat medialny nad imprezą objął TYGODNIK.

Wojciech Purtak

Logowanie
RejestracjaGet Adobe Flash player

Kalendarz

wrzesień 2014
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Zarejestruj się

LOG IN

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj