Get Adobe Flash player

Atrakcji podczas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży nie brakuje

W czwartek dzieci z dużym zaangażowaniem grały w kalambury.W czwartek dzieci z dużym zaangażowaniem grały w kalambury.Dwutygodniowa zimowa laba jest już na półmetku. Duża część dzieci i młodzieży nie zamierzała jednak siedzieć w czterech ścianach i chętnie korzystała z atrakcji przygotowanych przez skarżyskie placówki.


Najmłodsi skarżyszczanie podczas zimowego wypoczynku nie mogą narzekać na brak interesujących zajęć. Całą moc atrakcji dla dzieci i młodzieży zaplanowało bowiem skarżyskie Miejskie Centrum Kultury oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. W. Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej. MCK już w pierwszy dzień ferii zimowych zapraszało nasze pociechy na ciekawe punkty w wypoczynkowym harmonogramie. Rano rozpoczęły się zajęcia plastyczne, a w między czasie sala konferencyjne wypełniła się najmłodszymi na bezpłatnym seansie filmowym w sali konferencyjnej. We wtorkowe przedpołudnie Kino Centrum przyciągało całe rodziny atrakcyjnymi cenami biletów na filmy wyświetlane w Kinie Centrum, a później dzieci chętnie brały udział w otwartych warsztatach teatralnych i szachowych. Następnego dnia dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z gry na instrumentach etnicznych. Czwartek to ponownie filmowy poranek w skarżyskim kinie oraz warsztaty szachowe. Piątek był prawdziwym wachlarzem atrakcji, bowiem odbywały się kolejne zajęcia plastyczne i muzyczne, a wieczorem odbyła się promocja tomiku wierszy Urszuli Wójcik "To właśnie ja". W pierwszą sobotę ferii MCK zorganizował spektakl "Teatrzyk Misia dla Krzysia", który zainteresował nie tylko dzieci ale i rodziców.

Dużą dozę rozrywki przygotowała dla dzieci także Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej. Podobnie jak MCK już od pierwszego dnia ferii dwie filie placówki oferowały najmłodszym ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. W wydziale przy ul. Sokolej w poniedziałkowe popołudnie o brak nudy zadbali harcerze, którzy poprowadzili zajęcia wypełnione tradycyjnymi zabawami. Dzień później dzieci zatraciły się w "magicznych zabawach", a więc w malowaniu kredkami do facepaintingu, zabawach z magicznym papierem, origami oraz w zabawach z wierszykami. W środę natomiast najmłodsi bawili się przy użyciu jedzenia, a mianowicie rozpoznawali potrawy, tworzyli łańcuchy z makaronu i brali udział w różnego rodzaju konkursach. Czwartek minął pod znakiem kalambur, a więc gier skojarzeniowych i logicznych stymulujących rozwój myślenia. W ostatni dzień pierwszego tygodnia ferii to dzieci wybierały zabawy, które wypełniły im czas. Swoje sposoby na ominięcie nudy szerokim łukiem zaproponowała także filia biblioteki przy ul. Towarowej, z której dzieci korzystały równie chętnie. W pierwszy dzień ferii odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których najmłodsi przygotowywali laurki dla swoich babć i dziadków. W środę nasze pociechy słuchały dziecięcych wierszy o tematyce zimowej i wykonywały do nich ilustracje. W piątek natomiast biblioteka zasypała dzieci rebusami, układankami i krzyżówkami. W drugi tydzień ferii zarówno Miejskie Centrum Kultury jak i skarżyska biblioteka ponownie przygotowały dla najmłodszych moc atrakcji, które z pewnością trzymać będą dzieci z dala od nudy.

Konrad Nieboj

Logowanie
RejestracjaGet Adobe Flash player

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.

Kalendarz

wrzesień 2014
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Zarejestruj się

LOG IN

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj