logo

Get Adobe Flash player

Nasi Partnerzy

Starachowicki.eu - Pawłów - informacje

Niebezpieczny handel przy chodniku?

Jak nie słupki utrudniają przejście to znowu stoiska.W trosce o bezpieczeństwo osób odwiedzających Sanktuarium Maryjne w Kałkowie-Godowie (gm. Pawłów) interweniował nasz Czytelnik. Zauważył, że stojące tam kramy tak dalece zajmują chodnik, że ludzie zmuszeni są chodzić ulicą. A ruch bywa spory...

Odsłony: 156

Czytaj więcej...

Spór o działkę i asfalt

- To jest nasza działka, którą chcieliśmy ogrodzić - mówią państwo Mordasiewiczowie.

- Jestem właścicielem działki, a nie mogę z niej korzystać, a nawet jej ogrodzić, ponieważ powiat przejął ją pod drogę asfaltową i to jak twierdzi zgodnie z prawem! - mówi Ryszard Mordasiewicz z Tarczka.

Odsłony: 221

Czytaj więcej...

Po 60 latach nadal trzymają się za ręce

Państwo Barbara i Kazimierz Sierugowie z Tarczka przez wszystkie lata swojego życia darzyli się szacunkiem i miłością.

Państwo Sierugowie z Tarczka, w gm. Pawłów, Barbara (78 l.) i Kazimierz (83 l.) są małżeństwem od ponad 60 lat.

Odsłony: 166

Czytaj więcej...

Radny odwołany

- To istna nagonka na mnie - twierdzi K. Sławek.

Krzysztof Sławek, radny gminy Pawłów został pozbawiony mandatu. Powód? Prowadzi działalność gospodarczą - sklep, na terenie należącym do gminy, a tego zabrania ustawa o samorządzie gminnym. - To dalsza część nagonki na moją osobę. Chcieli za wszelką cenę mnie odwołać i odwołali - twierdzi radny i zapowiada, że odwoła się do sądu administracyjnego.

Odsłony: 229

Czytaj więcej...

XVI Dni Pawłowa za nami

Z godziny na godzinę widzów przybywało.

Brak słonecznej pogody nie zniechęcił mieszkańców Pawłowa, ale i sąsiednich gmin do zabawy na tradycyjnej gminnej imprezie - Dniach Pawłowa. W niedzielę, 15 czerwca na boisku gminnym w Pawłowie atrakcji nie brakowało.

Odsłony: 335

Czytaj więcej...

Kapłan o wielkim sercu

Ks. bp Henryk Tomasik podczas poświęcenia tablicy dedykowanej ks. Czesławowi Wali. Napis na tablicy brzmi: "Czcigodnemu księdzu infułatowi Czesławowi Wali, założycielowi parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe, twórcy i budowniczemu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, z okazji 50 rocznicy święceń kapłańskich, z darem wdzięczności zawsze wierni parafianie."

W niedzielę, 8 czerwca w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 50-lecie święceń kapłańskich obchodził czcigodny kapłan, społecznik, budowniczy Sanktuarium Maryjnego w Kałkowie-Godowie, ksiądz infułat Czesław Wala. Swój kapłański jubileusz świętował również ksiądz Andrzej Wróblewski.

Odsłony: 259

Czytaj więcej...

Logowanie
RejestracjaGet Adobe Flash player

Filmy

External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Zarejestruj się

LOG IN

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj