Get Adobe Flash player

Rezonans magnetyczny nareszcie w Końskich

Ekipa pracująca w pracowni rezonansu magnetycznego.Ekipa pracująca w pracowni rezonansu magnetycznego.Mieszkańcy powiatu koneckiego nie muszą już jeździć na badanie rezonansem magnetycznym do Kielc. W miniony czwartek w Szpitalu Specjalistycznym św. Łukasza w Końskich otwarto pracownię MR.


Było to oficjalne otwarcie połączone z symbolicznym przecięciem wstęgi przez Wojciecha Przybylskiego, dyrektora szpitala, starostę Bogdana Sobonia, Jerzego Staszczyka, zastępcę dyrektora świętokrzyskiego NFZ oraz poświęceniem pomieszczeń przez ks. Wiesława Kosełę, proboszcza parafii Chrystusa Odkupiciela w Końskich. Pracownia rezonansu magnetycznego została otwarta dla pacjentów 1 października. Zorganizowała ją i wyposażyła firma TMS Diagnostyka Sp. z o.o., która podpisała z ZOZ w Końskich wieloletnią umowę na adaptację i najem pomieszczeń oraz na świadczenie usług rezonansu magnetycznego.

Firma z zewnątrz

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z zewnętrzną firmą, gdyż sami jako szpital nie moglibyśmy ponieść takich kosztów. Teraz z racji opłaty za czynsz będziemy dostawali od firmy 6 tysięcy złotych miesięcznie. Pomieszczenia dotąd były niewykorzystywane, zostały wyremontowane i pracownia już przyjmuje pacjentów - mówi Wojciech Przybylski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich. - Dotąd w roku wysyłalismy 700 pacjentów na to badanie do Kielc. Teraz nie ma już takiej potrzeby - dodaje.

Nowoczesny sprzęt

Według szpitalnych prognoz z poradni może rocznie skorzystać około tysiąc pacjentów rocznie. Docelowo w zależności o kontraktu z NFZ liczba może wzrosnąć do trzech tysięcy. Od stycznia planowane jest podpisanie kontraktu z NFZ, na podstawie którego badania w poradni będą bezpłatne dla pacjentów posiadających skierowanie od lekarza specjalisty. Pracownię wyposażono we wszystkie urządzenia niezbędne do prowadzenia nowoczesnej diagnostyki obrazowej, przede wszystkim w rezonans magnetyczny o natężeniu 1,5 Tesli, dwukomorową strzykawkę automatyczną do bezpiecznego podawania kontrastu, system nadzoru parametrów pacjenta, cyfrowy zapis i archiwizację obrazów - tzw. oprogramowanie RIS i PACS.

Rejestracja

Badanie rezonansem magnetycznym wskazane jest do wykonania badania w chorobach m.in. stwardnienie rozsiadne, choroba Alzheimera, nowotworów mózgu trudnych do oceny w innych badaniach, guzach kanału kręgowego, guzach i urazach tkanek miękkich, chorobach naczyń, guzów serca , nowotworów narządów rodnych u kobiet i gruczołu krokowego u mężczyzn. Pacjenci mogą dokonywać rejestracji pod numerem telefonu 41 390 24 25 lub osobiście w pracowni w w godzinach od 8.00 do 15.00. Mieści się ona na najniższym poziomie naprzeciwko szpitalnego bufetu.

Wojciech Purtak

Logowanie
RejestracjaGet Adobe Flash player

Kalendarz

wrzesień 2014
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Zarejestruj się

LOG IN

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj