Get Adobe Flash player

W Sielpi kręcili film. Premiera w listopadzie!

Film powstawał na plaży przy polu namiotowym.Film powstawał na plaży przy polu namiotowym.W miniony poniedziałek padł ostatni klaps na planie filmu "Ani drzewa, ani las" realizowanego przez sześć dni w Sielpi. Towarzyszyliśmy ekipie w czasie zdjęć na sielpiańskiej plaży.


To już nie pierwszy raz, kiedy plenery Sielpi urzekają filmowców. Tym razem do koneckiego kurortu przyjechali studenci II roku reżyserii z Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Film powstawał pod patronatem Filipa Bajona, reżysera takich filmów jak "Przedwiośnie" czy "Śluby panieńskie".  - Chcemy przedstawić historię z przełomu lat 70.tych i 80.tych minionego wieku. Szukaliśmy miejsca, które swoim klimatem będzie go przypominać i Sielpia okazała się najlepszym wyborem - opowiada Karolina Zdzińska, kierownik produkcji filmu. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Paulina Nurkowska. - To opowieść o przyjaźni dwóch chłopaków i ich dojrzewaniu. W Sielpi spędzają swoje wakacje i rywalizacją o względy jednej dziewczyny. Będzie więc to historia również o miłości z Sielpią i pięknym jeziorem w tle - mówi Nurkowska.

Z Kwiatkowską

Filmowcy przez sześć dni pojawiali się w różnych miejscach Sielpi. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekracji II wykorzystali plenery z domkami letniskowymi i salę kawiarnianą, która zmieniła się w dyskotekę z epoki. Zdjęcia powstawały również na ulicy Jarzębinowej oraz na polu namiotowym. W filmie pojawiają się studenci aktorstwa z łódzkiej i krakowskiej filmówki, ale również statyści z powiatu koneckiego. Przygodę na planie przeżyły np. Basia Szustak z Końskich i Karina Ferens z Dziebałtowa. Rolę matki głównego bohatera zagrała Monika Kwiatkowska, zawodowa aktorka, znana z takich seriali jak "Złotopolscy", "Chichot losu" czy tytułowej roli w głośnym filmie "Moja Angelika". Kwiatkowska na planie w Sielpi spędziła dwa dni.

Co dalej

Film "Ani drzewa, ani las" swoją premierę będzie miał już 9 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Poźniej trafi na festiwale filmowe m.in. w Krakowie. - Chcielibyśmy pokazać go również w Sielpi w następne wakacje. Idealnym miejscem jest przecież Kino Letnie - zapowiada Zdzińska.

Wojciech Purtak

Logowanie
Rejestracja



Get Adobe Flash player

Kalendarz

wrzesień 2014
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Zarejestruj się

LOG IN

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj