Get Adobe Flash player

Banasik szefem koneckiej Solidarnej Polski

Dariusz Banasik, szef koneckiej Solidarnej Polski z eurposłem tego urgrupowania Jackiem Włosowiczem.Dariusz Banasik, szef koneckiej Solidarnej Polski z eurposłem tego urgrupowania Jackiem Włosowiczem.Dariusz Banasik, rady Rady Miejskiej w Końskich został powołany na pełnomocnika powiatu koneckiego Solidarnej Polski. Decyzję podjął eurodeputowany Jacek Włosowicz.


Wybór Dariusza Banasika, radnego Rady Miejskiej w Końskich dla niektórych wydał się zaskoczeniem. Początkowo mówiono, że liderem koneckich struktur zostanie Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa, wymieniano również Helenę Obarę, radną powiatową i Mateusza Misztala, prawnika. Banasik do Rady Miejskiej dostał się z listy Prawa i Sprawiedliwości. - Swoją decyzję o powierzeniu funkcji szefa struktur powiatowych Solidarnej Polski podejmowałem mając przede wszystkim na uwadze, że przed nowym pełnomocnikiem powiatowym będzie stało kilka ważnych zadań, przede wszystkim budowa struktur partii Zbigniewa Ziobro w powiecie koneckim - mówi  Jacek Włosowicz, poseł do Parlamentu Europejskiego z Solidarnej Polski.

Działania w terenie

Przed Banasikiem teraz czas pracy i tworzenia struktur nowej partii na terenie ziemi koneckiej.- Jesteśmy na początku drogi. Jednym z moich pierwszych celów będzie utworzenie klubu Solidarnej Polski w Radzie Miasta. Na wrzesień planujemy otworzenie biura poselskiego Jacka Włosowicza w Końskich. Ważne jest żebyśmy mieli swoje miejsce - mówi Dariusz Banasik.-  Jednak poza działalnością typowo związaną z partią chciałbym pomagać mieszkańcom w rozwiązywania ich problemów. Będzie to współpraca na dwóch płaszczyznach, gdzie z jednej strony, poprzez wspólne działanie z eurodeputowanym Jackiem Włosowiczem, będę chciał podejmować się rozwiązywania szerszych zagadnień związanych z kwestiami takimi jak chociażby ostatnia interwencja dotycząca zasadności budowy ekranów akustycznych w Wincentowie. Z drugiej zaś strony poprzez bezpłatne biuro porad prawnych, działające przy biurze eurodeputowanego Włosowicza, mieszkańcy powiatu koneckiego będą mogli korzystać z pomocy prawnej - dodaje. Jak potwierdza prowadzone są rozmowy z samorządowcami w gminach powiatu koneckiego mających na celu ich przejście do Solidarnej Polski. - Idziemy również w teren. Jest jednak za wcześnie, żeby podawać konkretne nazwiska osób, które zadeklarują przystąpienie do nas - dodaje. Jak zaznacza chce zaangażować się również w akcję "Przywracamy lekcje historii do szkół".

Wojciech Purtak

Logowanie
RejestracjaGet Adobe Flash player

Kalendarz

wrzesień 2014
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Zarejestruj się

LOG IN

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj