Get Adobe Flash player

Biskup Odzimek bierzmował w kolegacie

Biskup Adam Odzimek bierzował konecką młodzież. Biskup Adam Odzimek bierzował konecką młodzież. 132 uczniów ostatnich klas gimnazjum przyjęło sakrament bierzmowania z rąk biskupa Adama Odzimka w koneckiej kolegiacie.

Przygotowania do bierzmowania trwały od września ubiegłego roku. - Młodzież co tydzień uczestniczyła w niedzielnych mszach świętych odprawianych o godzinie 9.30, a co miesiąc przystępowała do sakramentu pokuty. W ciągu tych miesięcy odbyło się wiele spotkań, ale również wspólnych nabożeństw - informuje ks. Dariusz Błesznowski, wikariusz kolegiaty św. Mikołaja odpowiedzialny za przygotowanie kandydatów. Gimnazjaliści brali również udział w nabożeństwach różańcowych, roratach, drodze krzyżowej, Gorzkich Żalach. W lutym w dniu święta Matki Boskiej Gromnicznej uroczyście odnowili przyrzeczenia chrzcielne. - Ważne jest to, że w przygotowania czynnie włączyli się rodzice. W czwartą niedzielę Wielkiego Postu podczas mszy świętej przekazali swoim dzieciom symbol wiary czyli krzyż - opowiada ks. Dariusz.

Krzyż na pamiątkę

W czasie uroczystej mszy świętej odprawionej przez biskupa Adama Odzimka młodzież wysłuchała poruszającej homilii o odpowiedzialności za wiarę. Tuż po niej i modlitwie do Ducha Świętego biskup bierzmował 132 osoby. Całą uroczystość zakończyła procesja wokół kolegiaty wpisana w obchody oktawy Bożego Ciała. Kilka dni później gimnazjaliści otrzymali z rąk ks. dziekana Andrzeja Zaparta, proboszcza koneckiej parafii kolegiackie pamiątkowe krzyże. - Muszę przyznać, że odkąd przygotowuję młodzież do sakramentu bierzmowania nie miałem tak zdyscyplinowanej grupy - chwali ks. Błesznowski.

Logowanie
RejestracjaGet Adobe Flash player

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.

Kalendarz

wrzesień 2014
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Zarejestruj się

LOG IN

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj