Get Adobe Flash player

Konecki szpital ma 30 lat

Dyrektor Jerzy Grodzki przecina wstęgę.Dyrektor Jerzy Grodzki przecina wstęgę.Życzenia, dobre słowa, wspomnienia, ale również wielkie otwarcie najdroższej w historii inwestycji. Tak świętowano 30-lecie Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich.


W miniony piątek w koneckim szpitalu było mnóstwo gości. Oprócz samorządowców, którzy finansowo wspierają lecznicę nie zabrakło pracowników zarówno obecnych jak i emerytowanych. Szczególnym gościem był Romuald Matynia, który 30 lat temu był pierwszym pacjentem szpitala. Pan Romuald został nagrodzony brawami i obdarowany wielkim bukietem kwiatów. Bukiety otrzymali również obecni na uroczyści emerytowani pracownicy: Krystyna Pajączkowska, Janina Cecylia Kolasa ze szpitalnej apteki, Maria Łukomska - kierownik Działu Organizacji, dr Janusz Karpera - kierownik Oddziału Wewnętrznego z pododdziałem diabetologii.

Długi marsz

W czasie spotkania w sali konferencyjnej dyrektorzy: Wojciech Przybylski i Jerzy Grodzki przedstawili najważniejsze fakty z historii placówki. Zarówno jej budowy jak i inwestycji i rozwoju. Dla porównania 30 lat temu szpital miał 11 tysięcy łóżek, teraz 20 tysięcy. W tym czasie radykalnie zmieniały się nie tylko wymogi, ale również potrzeby. Skrócił się czas leczenia. Ok. 20 procent pacjentów pochodzi spoza regionu, 30 procent spoza powiatu. Połowę pacjentów stanowią mieszkańcy powiatu koneckiego.

Przecięcie wstęgi

Po prelekcji z życzeniami pospieszyli m.in. Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, wicemarszałek Grzegorz Świercz czy burmistrz Michał Cichocki, który wręczył dyrektorowi okolicznościowy prezent z pieczęcią wzorowaną na tej, która widnieje na akcie nadania praw miejskim Końskim. Na finał uroczystości wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia nowego bloku operacyjnego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który został uroczyście otwarty. Modernizacja kosztowała 19.5 mln złotych i była najdroższa w historii szpitala.

Wojciech Purtak

Logowanie
RejestracjaGet Adobe Flash player

Kalendarz

październik 2014
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Zarejestruj się

LOG IN

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj